در چه شرایطی می‌توانم کالای خود را بازگردانم؟

آسودگی خاطر و رضایت‌مندی مشتریان همواره از اولویت‌های موسسه پژوهشی ترویجی برین بوده است و موسسه پژوهشی ترویجی برین در این راستا می‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به‌دست مشتری برسد. باوجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسائلی روبرو شوند که در چنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته‌شده است.

شرایط بازگرداندن

استفاده از ۷ روز ضمانت بازگشت چه شرایطی دارد؟

اگر کالای خریداری‌شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد؛

 • اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا ۷ روز پس از دریافت، به موسسه پژوهشی ترویجی برین اطلاع داده شود.
 • لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات تا پایان ۷ روز مهلت استفاده، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
 • استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که در کارتن یا جعبه اصلی خود به موسسه پژوهشی ترویجی برین بازگردانده شود.
 • برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
 • این سرویس اشکال‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل‌ونقل و جابجایی، نصب و راه‌اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفادهٔ غیر و متفاوت با توصیه سازنده (قیدشده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل می‌شود.

اگر کالای خریداری‌شده ازنظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب‌سایت مغایرت داشته باشد؛

 • وجود مغایرت یا کسری اقلام همراه کالا، باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش موسسه پژوهشی ترویجی برین از طریق تلفن یا ایمیل اطلاع داده شود.
 • اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل‌مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج‌شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده‌نشده باشد.
 • عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و ازآنجاکه ممکن است در پاره‌ای جزییات با کالای اصلی تفاوت‌هایی داشته باشد به استناد آن‌ها نمی‌توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات، مشخصات فنی درج‌شده در وب‌سایت است.
 • درصورتی‌که امکان تشخیص مغایرت، بدون باز کردن بسته‌بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.
 • درصورتی‌که امکان تشخیص مغایرت و کسری اقلام همراه تنها با باز کردن بسته‌بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به موسسه پژوهشی ترویجی برین بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

اگر کالای خریداری‌شده، آسیب‌دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد؛

 • آسیب یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت، به خدمات پس از فروش موسسه پژوهشی ترویجی برین از طریق تلفن یا ایمیل اطلاع داده شود.
 • لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که در کارتن یا جعبه اصلی خود به موسسه پژوهشی ترویجی برین بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

اگر مشتری از خرید خود منصرف شود؛

توجه بند ۱: انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد، هیچ‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمپ، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده‌نشده باشد.

توجه بند ۲: ازآنجاکه موسسه پژوهشی ترویجی برین یک وب‌سایت خرده‌فروشی و عمده آنلاین است، حق استرداد طبق شرایط صرفاً متعلق به مشتری یا همان مصرف‌کننده است (سفارش یک کالا به تعداد، مغایر باهدف مصرف خریدار است و شامل حق استرداد نمی‌شود).

 • اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، می‌توانید وارد پروفایل خود شده و سفارش را لغو نمایید.
 • با استناد به «توجه بند ۱» در این حالت، برگرداندن پس از تأیید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا باز نشده باشد، در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده‌نشده باشد، و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود.

اگر کالا به همراه هدیه فروخته‌شده باشد، بازگرداندن هدیه همراه آن الزامی نیست. لازم به ذکر است کالاهایی که به دلیل ماهیت خاص یا استفاده شخصی و با توجه به لزوم رعایت مسائل بهداشتی نمی‌توانند باز پس داده شوند، از شمول این بند خارج هستند.
لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته‌بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.
در صورت انصراف از خرید، ارسال کالا به عهده مشتری خواهد بود.

اگر در اثر حمل‌ونقل، آسیب‌دیدگی ایجادشده باشد؛

 • آسیب دیدگی باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت، به خدمات پس از فروش موسسه پژوهشی ترویجی برین اطلاع داده شود.
 • با توجه به بسته‌بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‌های حمل‌ونقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هرگونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل‌ونقل است و موسسه پژوهشی ترویجی برین تنها در صورت تأیید شرکت حمل‌کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌کند.
 • لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به موسسه پژوهشی ترویجی برین بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
 • کالای آسیب‌دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت‌جلسه رسمی شرکت حمل‌کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش موسسه پژوهشی ترویجی برین ارسال شود.
 • درصورتی‌که آسیب، در لحظه قابل‌مشاهده باشد، مشتری می‌تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به موسسه پژوهشی ترویجی برین بازگردانده شود.

پس از بررسی کالاهای مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌شود. در صورت استنکاف مشتری از تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه به‌صورت امانت نزد موسسه پژوهشی ترویجی برین در واحد خدمات پس از فروش باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت موسسه پژوهشی ترویجی برین در قبال و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسئولیتی نخواهد داشت.

ضوابط و مسئولیت‌های مربوط به فروش محصولات آرایشی و بهداشتی

 • اطلاعات هر محصول آرایشی بهداشتی در وب‌سایت موسسه پژوهشی ترویجی برین، صرفاً برای اطلاع‌رسانی است و جنبه مشاوره ندارد. خریدار باید قبل از استفاده از مواد آرایشی بهداشتی نسبت به کسب اطلاعات حرفه‌ای و اخذ مشاوره از متخصص مربوط اقدام کند. همچنین، نظراتی که کاربران در خصوص کالا در وب‌سایت درج کرده‌اند، تجربه یا اطلاعات شخصی افراد است و برای آن‌ها و موسسه پژوهشی ترویجی برین مسئولیتی ایجاد نمی‌کند. همچنین موسسه پژوهشی ترویجی برین مسئولیتی در قبال درستی اطلاعات فراهم‌شده روی بسته‌بندی ندارد و مسئولیت آن با شرکت تولیدکننده ست.
 • در صورت عدم آگاهی، اطلاع و ناتوانی مشتری در استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی و یا ایجاد خسارت نسبت به خود یا محصول، تمامی مسئولیت‌های آن بر عهده مشتری است و فروشگاه موسسه پژوهشی ترویجی برین در این خصوص هیچ‌گونه تعهدی نخواهد داشت.

در صورت تأیید معیوب بودن کالای مرجوعی توسط شرکت تأمین یا تولیدکننده، حداکثر تا یک ماه از تاریخ فاکتور امکان هماهنگی برگشت و مرجوع وجه به شما وجود دارد.

 • موسسه پژوهشی ترویجی برین نسبت به عوارض جسمی و بیماری‌های ناشی از استفاده محصولات آرایشی و بهداشتی (از قبیل حساسیت‌های پوستی، جراحات و…) مسئولیت و پاسخگویی ندارد. انجام پیگیری‌های لازم باید توسط مشتری و از طریق شرکت‌های مربوط (نمایندگی‌ها و تأمین‌کنندگان رسمی) انجام شود.

ضوابط و مسئولیت‌های مربوط به فروش پوشاک و کفش

 • به دلیل رعایت نکات بهداشتی و شخصی و طبیعت خاص فروش این‌گونه کالاها، این گروه شامل مهلت تست ۷ روزه نیستند. بنابراین برای استفاده از گارانتی سلامت فیزیکی مشتری می‌پذیرد در اولین فرصت و حداکثر تا ۶ ساعت پس از دریافت کالا، درخواست خود را با ذکر شماره پیگیری سفارش، به خدمات پس از فروش موسسه پژوهشی ترویجی برین اطلاع دهید.
 • درخواست مرجوعی تنها در صورتی پذیرفته می‌شود که کفش یا پوشاک تنها تست‌شده باشند و در وضعیت اولیه و نو باشند، و روی پوشاک هیچ‌گونه آثار استفاده مانند لکه، رنگ‌پریدگی یا بوی عطر و بدن وجود نداشته باشد، و مارک، دکمه و سایر ملحقات جدا نشده باشد. (توجه شود لباس‌زیر، مایو و لباس کودک و نوزاد شامل برگشت نمی‌شوند)

ضوابط و مسئولیت‌های مربوط به مواد خوراکی

 • کلیهٔ اطلاعاتی که در خصوص هریک از های خوراکی در صفحهٔ مربوطشان درج شده است، از قبیل تصویر و هریک از مشخصات ذکرشده، تنها برای اطلاع شما و برگرفته از اطلاعات مندرج بر روی بسته‌بندی کالاهاست و از آنجا که منشأ این اطلاعات، تولیدکننده و یا واردکنندهٔ قانونی این کالاهاست، «موسسه پژوهشی ترویجی برین» مسئولیتی از این حیث بر عهده ندارد، هم‌چنین، این اطلاعات نباید به‌عنوان مشاوره به‌حساب آیند.
 • شرایط نگه‌داری، حمل، و ارسال کالاهای خوراکی به‌گونه‌ای است که این کالاها تا زمانی که تاریخ انقضاء مصرفشان فرانرسیده باشد، قابلیت استفادهٔ خود را حفظ می‌کنند؛ به همین منظور، رویه‌های بازگرداندن کالا در این بخش با دیگر بخش‌های «موسسه پژوهشی ترویجی برین» متفاوت است.
 • چنانچه تا پیش از ارسال کالا از خریدتان منصرف شدید، لازم است در اسرع وقت نسبت به تماس با واحد خدمات مشتریان ما تماس بگیرید، و مراتب را با ذکر شمارهٔ سفارشتان اطلاع‌رسانی کنید؛ در این صورت، می‌توانید سفارشتان را لغو کنید، و یا آن را تغییر دهید.
 • هنگام دریافت کالایی که خریداری کرده‌اید حتماً پیش از امضاء رسید تحویل، آن را به‌دقت بررسی کنید و، درصورتی‌که بهر علت از خرید منصرف شده‌اید و تمایلی به دریافت ندارید، و یا اشکالی در کالا مشاهده می‌کنید (مثلاً مغایرتی میان کالایی که به شما تحویل می‌شود و کالایی که سفارش داده‌اید وجود دارد)، از تحویل گرفتن آن خودداری، و کالا را مرجوع کنید؛ سپس با واحد خدمات مشتریان ما تماس بگیرید تا راهنمایی‌های لازم به شما ارائه شود.